• kontakt@powlokiceramiczne.edu.pl

Powłoka ceramiczna, czy kwarcowa… a może hybrydowa ? cz II

Powłoka ceramiczna, czy kwarcowa… a może hybrydowa ? cz II

Powłoka hybrydowa

Jeśli ceramiczna powłoka jest lepsza niż kwarc to pojawia się pytanie czy będzie coś lepszego niż ceramika?

Jest coś lepszego, ponieważ technologia cały czas się rozwija. Różne laboratoria tworzą lepsze, trwalsze i co najważniejsze oczywiście twardsze powłoki, tak by nasze samochody mogły być lepiej chronione. Hybryda jest takim znaczącym krokiem do przodu, jeśli chodzi o powłoki. To zupełnie nowy sposób ochrony, który wyznacza nowe granice.

Z testów jakie były prowadzone można się dowiedzieć, że nawet ceramika najdroższej firmy nie będzie miała takich właściwości przyciemniających lakier jak to się dzieje w przypadku hybrydy. Głębia koloru będzie tutaj znacząco uwydatniona. Połysk staje się bardziej wyrazisty. Mamy przy tym wrażenie, że na lakierze wylana została warstwa szkła. To będzie nam dawać wyjątkowy efekt. Warto wspomnieć także o właściwościach hydrofobowych a więc o odpychaniu wody.

Powłoka ceramiczna

Woda szybciej i łatwiej będzie spływać po samochodzie niż w przypadku zastosowania powłoki ceramicznej. W ten sposób można liczyć na to, że przez dłuższy czas będzie szansa utrzymania zadowalającej estetyki w przypadku własnego samochodu i czystości. Dodatkowo mycie samochodu rzadziej to szansa na to, że mniej będzie mikrozarysowań, które powstają w procesie czyszczenia. Kończąc temat nie można zapominać również o właściwościach ochronnych.

Mimo, że hybryda nie musi być nakładana warstwowo to i tak będzie miała większą trwałość niż to się dzieje w przypadku ceramiki. Lakier dzięki temu przez dłuższy okres czasu może zostać w idealnej kondycji i będzie chroniony nawet przed najmniejszymi odpryskami i uszkodzeniami.

Zalety powłoki hybrydowej

Jeśli ktoś zastanawia się jaką powłokę wybrać czy ma być to ceramika, kwarc czy hybryda będzie trzeba zdecydować się na hybryda. Teoretycznie oczywiście wszystkie powłoki będą w stanie poprawić prezentację koloru i przyniosą połysk, ale jednak to hybryda najlepiej chroni lakier, ponieważ stworzy coś na kształt specjalnego pancerza i dzięki temu można liczyć na to, że estetyka jest wyjątkowa. Można także odnieść się do różnorakich określeń jakie pojawiają się w sieci, ponieważ każda firma produkująca powłoki chce tam pokazać swoją siłę i dlatego właśnie produkty są mocno chwalone., warto jednak pokierować się nie tylko opisami ale własnym instynktem.

Udostępnij:

Polecamy

Zobacz