• kontakt@powlokiceramiczne.edu.pl

Powłoka ceramiczna, czy kwarcowa… a może hybrydowa ? cz I

Powłoka ceramiczna, czy kwarcowa… a może hybrydowa ? cz I

W okresie, gdy zabezpieczenie lakieru z użyciem specjalnych powłok staje coraz bardziej popularne pewnie wiele osób zastanawia się po co taki zabieg jest wykonywany i ile pieniędzy będzie taki zabieg nasz kosztował. A jak to w ogóle zrobić?

Ten artykuł został przygotowany tak by pokonać wątpliwości i przybliżyć temat ochrony lakieru oraz odpowiedzieć na pytanie jak wyglądają obecnie dostępne rodzaje ochrony i z jakim wydatkiem trzeba się liczyć, jeśli ktoś chce przygotować sobie taką powłokę, postaramy się podpowiedzieć czy lepsza będzie ceramiczna czy może jednak kwarcowa powłoka.

Powłoka kwarcowa

Powłoka kwarcowa to jedno z tańszych rozwiązań, gdy chodzi o zabezpieczenie lakieru samochodowego. Obecnie rynek jest nasycony różnego rodzaju powłokami kwarcowymi. Z pewnością każdy znajdzie dla siebie coś w rozsądnych pieniądzach. Warto powiedzieć, że same powłoki zaczynają się mniej więcej od 200 złotych

Dlaczego warto zainwestować w kwarc?

Kwarc to sposób na to, by trwale zabezpieczyć sobie lakier, lepiej niż z użyciem tradycyjnego wosku. Utrzymuje się długo, nawet do roku i zapewni skuteczną ochronę przed warunkami atmosferycznymi. Efekt jaki uzyskamy to również hydrofobowe działanie powłoki, dzięki czemu cząsteczki wody będą uciekać z karoserii i nie będzie również dochodziło do takiego zabrudzenia jak to się zwykle dzieje.

Zabiegi samochodowe

Dodatkowo taka powłoka sprawia, że będzie można sprawnie usunąć zanieczyszczenia z tłuszczów oraz ptasie odchody. Powłoka kwarcowa to również szansa na to, by lakier miał wyjątkowy połysk oraz głębię koloru. Dotyczy to w szczególności ciemnych lakierów, które po nałożeniu kwarcu będą dużo bardziej wyraziste.

Ochrona ceramiczna

Drugie rozwiązanie to powłoki ceramiczne, które są kierowane do najbardziej wymagających klientów. Są one dużo bardziej kosztowne niż powłoki kwarcowe. Cena zaczyna się od 1200 złotych a dochodzą nawet do 4000. Jeśli chodzi o taką ochronę nie ma dostępnych powłok w ogólnej sprzedaży trzeba się udać do specjalisty, by taką powłokę mógł nam nałożyć. Wyższa cena niż w przypadku powłok kwarcowych wynikać będzie z kilku czynników.

Pierwsza istotna sprawa to sam fakt, że nałożeniem powłoki musi się zająć specjalista, a więc dochodzą jeszcze koszty z tym związane. Dodatkowo takie powłoki dają nam większą ochronę i mogą się również utrzymywać przynajmniej przez pięć lat, co w przypadku kwarcu nie będzie możliwe. Powłoki ceramiczne mają szczególną twardość i dlatego można oczekiwać, że w ten sposób nasze auto będzie zabezpieczone dużo lepiej niż w przypadku rozwiązania kwarcowego.

Udostępnij:

Polecamy

Zobacz