• kontakt@powlokiceramiczne.edu.pl

Zalety powłok ceramicznych

Zalety powłok ceramicznych

Powłoki kwarcowe oraz ceramiczne są najtrwalszymi i najbardziej odpornymi, jeśli chodzi o zabezpieczenie zewnętrznych elementów samochodu. Powłoki zabezpieczające lakier wytrzymują do dwóch lat albo też 30 tysięcy przejechanych kilometrów. Firmy, które zajmują się tego typu usługami mogą stosować doskonałe produkty, które zagwarantują ochronę felg i szyb.

Podstawową zaletą kwarcowych zabezpieczeń jest to, że mają one dużą zdolność do tego, by odpychać zanieczyszczenia właściwie będzie można mówić o samooczyszczeniu, dzięki temu auto będzie się dużo wolniej brudzić a sama jego pielęgnacja będzie łatwiejsza. Wolniejsze brudzenie się będzie przekładać się także na rzadsze mycie auta. Jeśli dodatkowo weźmiemy pod uwagę to, że około 90% uszkodzeń powstaje w czasie mycia auta zmniejszenie ilości myć zredukuje oczywiście możliwość uszkodzenia auta.

Odporność powłok kwarcowych

Powłoki kwarcowe czasami określa się także jako ceramiczne, w gruncie rzeczy obie nazwy będą właściwe, jednak druga grupa to powłoki, które opierają się na dwutlenku krzemu. Różnić się będą typem reakcji chemicznych, jakie zachodzą na powierzchni lakieru w czasie tworzenia się warstwy zabezpieczającej.

Pielęgnacja samochodu

Powłoki będą odporne na środki chemiczne oraz detergenty, które mają różny stopień pH. W przeciwieństwie do wosków nie będzie można ich usuwać w trakcie mycia. Są to produkty zabezpieczające lakier, które będzie można zmierzyć co do grubości jako jedyne. Stworzą odporną oraz twardą powłokę na lakierze, dużo twardszą niż dobry lakier.

Będą one odporne nawet na silne, zimowe płyny do spryskiwaczy. Powłoki kwarcowe są odporne na temperatury i substancje żrące, dlatego właśnie będzie można zabezpieczyć skutecznie felgi w autach, również takich ze sportowymi hamulcami. Będzie można dzięki temu łatwo czyścić koła nawet po długich trasach a także wypadach na tor.

Powłoki kwarcowe nim będą nakładane będzie trzeba również przygotować odpowiednio auto, by dało się zabezpieczyć lakier musi być on w idealnym stanie. Powłoka kwarcowa to taka usługa, w czasie której stosowane są najlepsze dostępne na rynku produkt. W ten sposób na aucie pojawia się powłoka, która będzie gwarantowała ochronę lakieru przed zabrudzeniami zarysowaniami i innymi mechanicznymi zniszczeniami.

Udostępnij:

Polecamy

Zobacz