• kontakt@powlokiceramiczne.edu.pl

Ceramiczna ochrona lakieru. Droga, ale skuteczna

Ceramiczna ochrona lakieru. Droga, ale skuteczna

Praktycznie nie ma pory roku, w której powłoka lakiernicza naszego samochodu nie będzie narażona na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych. Sposobów na ochronę lakieru mamy przynajmniej kilka, ale ostatnio firmy, które przygotowują takie rozwiązania szczególnie promują powłoki ceramiczne. Warto wiedzieć co to takiego.

Jeszcze nie tak dawno w świecie detailingu głośno było o powłokach kwarcowych, teraz są jednak dużo bardziej modne ceramiczne powłoki, które charakteryzują się tym, że są jeszcze trwalsze. To zaawansowane chemiczne preparaty, które po tym jak zostaną nałożone na lakier stworzą gruby pancerz chroniący nas przed działaniem szkodliwych czynników.

Skuteczne zabezpieczenie lakieru

Destrukcyjnych zjawisk, które wpływają niekorzystnie na stan lakieru w naszym samochodzie jest sporo. Będzie to między innymi promieniowanie UV, kwaśne deszcze, ptasie odchody, sól drogowa, żywice, asfalt, chemia samochodowa czy oksydacja oraz zarysowania. Co istotne ceramiczne pokrywy ochronne gwarantują nam zabezpieczenie lakieru nawet przez pięć kolejnych lat.

Powłoki ceramiczne to silnie wiążące z lakierem komponenty, które głęboko wnikają w warstwę lakieru. Jeśli spojrzymy na cząsteczki lakieru pod mikroskopem to szybko zobaczymy, że struktura jest tam porowata. Nałożenie powłoki ceramiczne wypełni przestrzeń między cząsteczkami lakieru i stworzy się dzięki temu idealnie gładka warstwa ochronna.

Auto detailing

Jak dbać o lakier samochodowy?

Powłoki ochronne niezależnie czy ceramiczne czy kwarcowe to przełomowe rozwiązanie, gdy chodzi o ochronę lakierów. Nowa formuła łączy w sobie to wszystko co najlepsze, gdy chodzi o powłokę ceramiczną i nanocząsteczki tytanu. Powłoka jest nieorganiczna a to sprawia, że inaczej niż w przypadku wosków będzie ona w pełni odporna na utlenianie. Twarda skorupa stwarza fizyczną ochronę na lakierze i dzięki temu będzie chronić przed reakcjami z powietrzem. Można swój lakier ochronić przed zniszczeniami i zarysowaniami.

Lista plusów takiej metody chronienia lakieru jest bardzo długa. Przede wszystkim można mówić o aspektach praktycznych jakby chociaż taka kwestia jak efekt hydrofobowy a więc skuteczne odpychanie cząsteczek wody, ochrona przed blaknięciem oraz zmatowaniem lakieru. Zdecydowanie szybsze mycie auta oraz łatwe utrzymywanie pojazdu w czystości.

Dodatkowo dzięki pancerzowi o wiele sprawniej będzie nam szło usuwanie z maski i zderzaka uporczywych plam po owadach. Warto wspominać również o walorach estetycznych, ponieważ ceramiczne powłoki nadają lakierowi szklistość i połysk a kolor będzie głębszy.

Udostępnij:

Polecamy

Zobacz