• kontakt@powlokiceramiczne.edu.pl

Ostatnie bezpieczeństwo - znaczenie regularnych przeglądów pojazdu

Ostatnie bezpieczeństwo - znaczenie regularnych przeglądów pojazdu

Udostępnij Facebook Twitter

Ostatnio pisaliśmy o niebezpieczeństwach związanych z prowadzeniem samochodu z niewłaściwym poziomem ochrony ubezpieczeniowej.

Okazuje się, że ubezpieczenie nie jest jedynym obszarem, w którym kierowcy popełniają niebezpieczne błędy. Ostatnie badanie przeprowadzone przez Manheim auctions wykazało, że alarmujący jeden na pięciu kierowców nigdy nie sprawdza poziomu płynu hamulcowego, jeden na sześciu nie sprawdza, czy jego światła hamowania działają prawidłowo, a jeden na dziewięciu nigdy nie zawraca sobie głowy sprawdzeniem poziomu bieżnika opon.

Badania sugerują również, że wielu właścicieli samochodów po prostu nie rozumie ryzyka związanego z eksploatacją swoich pojazdów bez przeprowadzania regularnych kontroli bezpieczeństwa. Szokujące jest to, że 85% uczestników badania nie wiedziało, jaka jest dopuszczalna głębokość bieżnika opon, a jedna na pięć osób nie potrafiła wyjaśnić, dlaczego należy sprawdzać płyn hamulcowy.

Nie przeprowadzając tych regularnych kontroli kierowcy nie tylko narażają bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników dróg, ale także ryzykują punkty na swoim prawie jazdy i wysokie grzywny. Nielegalna głębokość bieżnika opony może skutkować grzywną w wysokości 2500 funtów i trzema punktami na prawie jazdy, podczas gdy jazda z czterema łysymi oponami może kosztować utratę prawa jazdy. Niesprawne światło awaryjne jest karane stałą karą w wysokości 60 funtów i trzema punktami na prawie jazdy.

"Ignorowanie najbardziej podstawowych kontroli bezpieczeństwa samochodu jest nie tylko niebezpieczne, ale i nielegalne. Policja będzie, całkiem słusznie, zatrzymywać i karać mandatami samochody z nielegalnym bieżnikiem opon lub uszkodzonymi światłami hamowania. Nie tylko będzie to kosztowne, ale punkty na twoim prawie jazdy będą miały wpływ na twoje ubezpieczenie samochodu" - skomentował Craig Mailey, Dyrektor Marketingu, Manheim Auctions.

"Zalecamy regularne przeprowadzanie podstawowych kontroli bezpieczeństwa pojazdu, zwłaszcza przed dłuższymi podróżami. Jeśli wiesz, co robisz, wystarczy kilka minut, aby sprawdzić ciśnienie w oponach i bieżnik, a także czy światła działają prawidłowo. Jeśli nie wiesz, co robisz, udaj się do renomowanego serwisu i poproś o pokaz. Może się okazać, że będzie to bardzo cenna 15-minutowa lekcja. Pamiętaj, że ryzykujesz nie tylko swoje życie, ale także życie swojej rodziny i innych użytkowników dróg."

Udostępnij:

Polecamy

Zobacz