• kontakt@powlokiceramiczne.edu.pl

Jak utrzymywać czystość w samochodzie bez wysiłku?

Jak utrzymywać czystość w samochodzie bez wysiłku?

Samochód zwykle traktujemy przede wszystkim jako środek transportu, powinniśmy jednak mieć również świadomość tego, że jest on naszą wizytówką. Nie może być zresztą inaczej, skoro spędzamy w nim naprawdę wiele czasu. Zwykle jest to czas, który mija nam szybko, nie zawsze jesteśmy jednak jednakowo zadowoleni.

Nikt nie lubi przebywać w miejscu brudnym i niezorganizowanym, a przestrzeń w naszym samochodzie często pozostawia wiele do życzenia. Na szczęście, doprowadzenie jej do stanu, w jakim może ona budzić zadowolenie, nie jest skomplikowane, warto więc zdecydować się na taki krok.

Odmrażacze do szyb

Okazuje się, że stosowanie się do kilku prostych zasad w istotny sposób ułatwi nam zadanie. Gdy budzimy się rano bardzo często okazuje się, że szyby w naszym samochodzie zamarzły. Niestety, niejednokrotnie nie mamy czasu na czekanie, aż same doprowadzą się do stanu używalności.

Na szczęście, nawet w takiej sytuacji nie jesteśmy wcale pozbawieni wsparcia, z pomocą przychodzą nam bowiem profesjonalne odmrażacze do szyb, a gdy i one nie pomogą – płyny do mycia okien. W zdecydowanej większości z nich jest zawarty alkohol, a ten pomaga w pozbyciu się szronu, dzięki czemu szyby zyskują swój pierwotny wygląd.

Jak myć okna bez smug?

Innym problemem z szybami są smugi i nie sposób nie zgodzić się z tym, że często są nas one w stanie doprowadzić do szału. Na szczęście, są sposoby na uporanie się z nimi i ograniczenie naszych nerwów. Często okazuje się, że z pomocą przychodzi nam zwykły ocet. Jeśli przetrzemy nim szyby możemy oczekiwać, że pozbędziemy się z nich śladów smug, a one same będą czyste i lśniące. Ocet ma też dobry wpływ na pióra wycieraczek.

Dodatkowy telefon

Jeśli zastanawiamy się nad tym, jak zwiększyć poziom naszego bezpieczeństwa, przyjrzyjmy się zawartości naszych domowych szuflad. Jeśli znajduje się w nich telefon, który nie ma najnowszych funkcji, charakteryzuje się jednak solidnością, dobrze jest schować go w schowku samochodowym. Współczesne telefony potrafią rozładować się w nieoczekiwanym momencie, a kierowca niejednokrotnie może znaleźć się w położeniu nie do pozazdroszczenia. Alternatywny telefon przyda się z pewnością nie raz.

Zadbane wnętrze auta

Dokładne mycie szyb

Jeśli myjemy szyby w samochodzie i zależy nam na tym, aby czynność ta tym razem przyniosła oczekiwane rezultaty, powinniśmy pamiętać o tym, że górna część okna jest tak samo ważna jak dolna. Ta część szyby, która znajduje się w uszczelce, często bywa przez nas ignorowana, a właśnie tam brud i zanieczyszczenia gromadzą się w szczególnie dużej ilości. Podczas mycia szyby dobrze jest więc zsunąć okno odrobinę w dół. Widok może nas zmotywować do jeszcze staranniejszej pracy.

Dbanie o skórzaną tapicerkę

Jeśli w samochodzie mamy skórzane obicia foteli oraz inne elementy, z pewnością zgodzimy się z tym, że ich atrakcyjny wygląd wymaga od nas szczególnego zaangażowania. Jeśli o tym zapomnimy, nie powinniśmy być zaskoczeni, że będą one niszczyć się i pękać. Już choćby dlatego wszystkie skórzane elementy powinny być podczas każdego sprzątania przecierane z wykorzystaniem wilgotnej szmatki. Ciekawym rozwiązaniem jest smarowanie w skórę odrobiny oleju kokosowego, który okazuje się znakomitym impregnatem.

A co z drobnymi rysami, które pojawiają się często na lakierze samochodowym?

Jeśli rysa nie wymaga jeszcze wizyty u blacharza, a nam samym jej obecność wydaje się szczególnie irytująca, możemy sięgnąć po… lakier do paznokci. Jeśli dobierzemy odpowiedni odcień, a następnie pokryjemy nim uszkodzenie, możemy mieć pewność, że nikt poza nami nie będzie wiedział o jego istnieniu.

Inna dobra zasada, którą warto mieć na uwadze, mówi o tym, że częste sprzątanie samochodu zawsze zajmuje mniej czasu niż generalne porządki. Jeśli więc zwlekamy ze sprzątaniem, musimy liczyć się z tym, że będzie ono wymagało od nas coraz więcej wysiłku.

Kosmetyki

Warto zatem zastanowić się nad tym, czy mamy w ogóle na niego ochotę. Czasem w sprzątaniu pomagają kosmetyki, które na ogół trzymamy nie w samochodzie, ale w łazience. Jeśli więc naszym problemem są drobne zadrapania znajdujące się na desce rozdzielczej, najprawdopodobniej poradzi sobie z nimi wazelina wmasowana w karoserię z wykorzystaniem miękkiej szmatki.

Udostępnij:

Polecamy

Zobacz