• kontakt@powlokiceramiczne.edu.pl

Pielęgnacja auta, a najczęściej popełniane błędy

Pielęgnacja auta, a najczęściej popełniane błędy

Podejmując się samodzielnego mycia samochodu powinniśmy podchodzić do tego z głową, ponieważ dość łatwo można zniszczyć swój samochód. Wydaje się, że teoretycznie pielęgnacja jest prosta, ale jak się potem okazuje nie jest to takie łatwe. Często kierowcy nie wiedza jak się za to zabrać i doprowadzają do zniszczeń na swoim samochodzie, gdy źle czyszczą karoserię.

Podpowiemy więc czego trzeba unikać i na jakie błędy uważać najbardziej. Przede wszystkim musimy pamiętać, że nie używamy do czyszczenia samochodu takich samych środków jakie wykorzystujemy do sprzątania w domu. Do samochodu przygotowywane są specjalne preparaty i to po nie powinniśmy sięgać. Jeśli będziemy używać preparatów takich jak płyn do mycia naczyń możemy doprowadzić do zmatowienia lakieru. To co będzie dobre w domu nie koniecznie pasuje do samochodu. Krem do rąk może spowodować odbarwienia na tapicerce skórzanej, natomiast płyn do mycia grilla wyczyści felgi, ale jednocześnie zniszczy ochronną warstwę lakieru na tych felgach więc w praktyce nie sprawdzi się to dobrze.

Gąbka samochodowa

Teoretycznie nadal wiele osób twierdzi, że myć auto najlepiej będzie gąbką. W praktyce jednak jest inaczej. Nawet miękka gąbka nie będzie bowiem dobrym wyborem. Jak się bowiem okazuje może powodować zarysowania na lakierze. Jedyna dobra opcja to mycie mikrofibrą, która dla lakieru będzie najbardziej delikatna. Do tego przygotowujemy dwa wiadra, tak by w jednym mieć wodę, w drugim zaś szampon, wtedy w czystej wodzie mamy możliwość wygodnie płukać mikrofibrę i dzięki temu możemy liczyć na to, że nie przeniesiemy zanieczyszczeń na lakier.

Środki do czyszczenia samochodu

Myjka ciśnieniowa

Jeśli ktoś chce używać myjki ciśnieniowej musi szczególnie uważać. W trakcie jej używania trzeba trzymać lancę na odpowiedniej odległości od samochodu. W trakcie mycia kół trzeba uważać na czujniki ABS. Musimy także uważać na emblematy, które mogą być zniszczone pod dużym ciśnieniem z takiej myjki.

O czym należy pamiętać?

Nie powinniśmy również wycierać karoserii na sucho. Wycieranie takie jest niebezpieczne, ponieważ na samochodzie, nawet takim uznanym za czysty będzie warstwa kurzu. Ten kurz, jeśli zaczniemy pocierać może sprawić, że na aucie pojawią się rysy. Jeśli nam przeszkadza po prostu trzeba samochód myć. Pielęgnując swój samochód musimy pamiętać, że nie można nakładać preparatów w pełnym słońcu, nie mogą one w słońcu wysychać, ponieważ zostaną na karoserii plamy, które potem trudno będzie usunąć. Jeśli samochód będzie zabrudzony ptasimi odchodami musimy podjąć działanie zmierzające do ich szybkiego usunięcia., są one bowiem żrące i mogą sprawić, że dojdzie do odbarwienia lakieru.

Udostępnij:

Polecamy

Zobacz