• kontakt@powlokiceramiczne.edu.pl

JAK CZYŚCIĆ ZACISK AKUMULATORA SAMOCHODOWEGO

JAK CZYŚCIĆ ZACISK AKUMULATORA SAMOCHODOWEGO

Jeśli masz stary akumulator lub awarię mechaniczną, prawdopodobnie będzie to wymagało interwencji specjalisty samochodowego. Ale jeśli problem polega po prostu na tym, że zaciski na akumulatorze muszą być wyczyszczone, możesz zrobić sam.

Oto, co musisz zrobić, aby upewnić się, że bieguny baterii są nieskazitelne.

 1. Przede wszystkim, wyłącz silnik. Podczas gdy czyszczenie terminali jest dość prostym projektem typu "zrób to sam", nadal istnieje niewielkie ryzyko obrażeń. Można zapobiec temu ryzyku, upewniając się, że silnik jest wyłączony podczas pracy.
 2. Następnie należy poluzować nakrętkę trzymającą przewód ujemny na swoim miejscu; prawdopodobnie potrzebny będzie do tego klucz. Odłączyć przewód od słupka. Następnie wykonaj te same kroki przy użyciu przewodu ujemnego.
 3. Poświęć tylko chwilę na wizualną kontrolę akumulatora samochodowego. Konkretnie, poszukaj wszelkich pęknięć lub szczelin. Jeśli je zauważysz, oznacza to, że istnieje problem z akumulatorem samochodowym, którego prawdopodobnie nie będziesz w stanie sam naprawić; bardziej prawdopodobne jest, że będziesz musiał wymienić akumulator.
 4. Będziesz chciał również przyjrzeć się samym kablom i zaciskom. Znowu to, czego szukasz, jest bardzo oczywistym dowodem na zużycie. Jeśli Twoje kable lub zaciski mają duże rozdarcia lub rozdarcia, prawdopodobnie będziesz musiał je wymienić. Tych rzeczy naprawdę nie da się naprawić.
 5. Zakładając, że nie widzisz żadnych z tych oczywistych oznak zużycia, będziesz chciał zmieszać roztwór czyszczący - jedną łyżkę stołową napoju do pieczenia w jedną filiżankę wody. Wymieszaj je dokładnie, a następnie zanurz w mieszaninie starą szczoteczkę do zębów.
 6. Użyj szczoteczki do zębów, aby usunąć wszelkie ślady korozji widoczne na końcówkach baterii. Nie bój się dokładnie szorować, aby nie wyczyścić skrzypiących przedmiotów. Być może będziesz musiał nasączyć szczoteczkę do zębów mieszanką z sodą do pieczenia kilka razy, podczas gdy ty będziesz szorował.
 7. Kiedy skończysz, użyj butelki z chłodną wodą, aby spłukać wszelkie pozostałości. Należy koniecznie upewnić się, że cała soda oczyszczona z korozji została wypłukana. Następnie użyj starej szmatki lub ręcznika do poklepania baterii i zacisków do całkowitego wyschnięcia.
 8. Do smarowania zacisków należy używać odrobiny wazeliny.
 9. Ponownie zamocować kable do ich właściwych zacisków.

To jest podstawowa instrukcja czyszczenia biegunów akumulatora - ale jest to podejście alternatywne: Jeśli jesteś w podróży i nie masz dostępu do tych materiałów, sprawdź, czy możesz gdzieś znaleźć Coca-colę lub Pepsi i wylej je na zaciski. Pozwól jej usiąść na dwie lub trzy minuty, a następnie przepłucz baterię chłodną wodą. Uwaga: Będziesz chciał wykonać te same podstawowe kroki bezpieczeństwa, które opisaliśmy powyżej, włączając w to wyłączenie silnika i odłączenie przewodów.

Myjesz, woskujesz i odkurzasz samochód, żeby wyglądał ostro. Ale czy zastanawiałeś się kiedyś nad czyszczeniem rzeczy pod maską? Czyszcząc zaciski akumulatora w samochodzie, możesz pomóc mu działać mocniej i dłużej! Pokażemy Ci, jak czyścić bieguny i pomożemy zapobiec korozji akumulatora samochodowego tylko w Pięciu krokach - z materiałów, które prawdopodobnie masz już w domu!

5 kroków do czyszczenia skorodowanych końcówek akumulatora

 • Rękawice ochronne, jak rękawice do naczyń
 • Soda oczyszczona
 • Woda
 • Stara szczoteczka do zębów
 • Szmata
 • Wazelina

Krok 1: Wymieszaj środek do czyszczenia baterii domowej roboty.

Receptura jest prosta. Wymieszaj jedną łyżkę stołową sody do pieczenia na jedną filiżankę wody i wymieszaj ją, aż do dokładnego wymieszania.

Krok 2: Odkręć kable z baterii i sprawdź je.

Upewnij się, że silnik jest wyłączony. Otwórz pokrywę silnika i cofnij ujemny, a następnie dodatni przewód podłączony do akumulatora. (Skontaktuj się z instrukcją obsługi w celu uzyskania pomocy w tym zakresie.) Następnie oceń swój akumulator. Wzburzenie, korozja akumulatora i zabrudzenia na biegunach mogą mieć duży wpływ na wydajność silnika i akumulatora. Jeśli zauważysz, że obudowa akumulatora jest nieszczelna, spuchnięta lub nadęta, pomiń czyszczenie i udaj się prosto do najbliższego punktu serwisowego Firestone Complete Auto Care w celu uzyskania nowego akumulatora. Twój akumulator jest w drodze!

Krok 3: Zanurz szczoteczkę do zębów w swoim środku czyszczącym i zacznij szorować!

Chwyć starą szczoteczkę do zębów, zanurz ją w środku do czyszczenia sodą do pieczenia i zacznij szorować końcówki. Zajmie to trochę tłuszczu w łokciach i będziesz musiał stale czyścić szczoteczkę do zębów podczas pracy. Wyczyść dokładnie zaciski, aż do usunięcia całego osadu.

Etap 4: Spłukać pozostałości wodą i wysuszyć.

Po usunięciu całej korozji i brudu z zacisków, należy szybko przepłukać baterię. Napełnij butelkę z rozpylaczem odrobiny wody i spryskaj końcówki. Jeśli nie masz butelki z aerozolem, możesz również przetrzeć wszystko wilgotną szmatką. Następnie użyj innej szmatki, aby całkowicie wysuszyć końcówki.

Etap 5: Wetrzeć wazelinę na zaciskach i ponownie zamocować kable.

Po wyschnięciu końcówek należy nałożyć na nie odrobinę wazeliny. Pozwoli to na ich nasmarowanie, zapobiegnie dalszej korozji i wzmocni połączenie. Zamocuj ponownie kable dodatnie i ujemne i gotowe!

Utrzymanie akumulatora w czystości może pomóc w poruszaniu się, gdy samochód nie chce się uruchomić, a przepływ baterii jest słaby. Pozostawanie na szczycie ładowania akumulatora jest niezbędne, aby uniknąć utknięcia w martwym punkcie. Zatrzymaj się, aby przeprowadzić bezpłatny test akumulatora w dogodnym dla Ciebie miejscu! Nasi technicy poinformują Cię, ile "życia" pozostało w Twoim akumulatorze, abyś mógł spokojnie wyruszyć w drogę - a w razie potrzeby także nowy akumulator!

Udostępnij:

Polecamy

Zobacz