• kontakt@powlokiceramiczne.edu.pl

Polerowanie samochodu i zdejmowanie naklejek z okien

Polerowanie samochodu i zdejmowanie naklejek z okien

Chociaż polerowanie samochodu nie jest specjalnie trudnym zadaniem, na pewno trzeba przeznaczyć na tę czynność dużo czasu, by uzyskać efekt warty wysiłku. Do polerowania wykorzystamy specjalne produkty, głównie płyny i zwłaszcza pasty. Jak to będzie wyglądało w praktyce? Sprawdźmy.

I. Polerowanie trzeba wykonywać koniecznie w miejscu zacienionym, gdzie na samochód na pewno nie spadną żadne pyłki, piasek czy liście.

II. Zakupione pasty polerskie mogą mieć bardzo różne właściwości i wymagania. Należy sprawdzić, czy możnaż nich korzystać w temperaturze, która jest w danym momencie, a jeśli mogą uszkodzić elementy plastikowe lub metalowe, przed rozpoczęciem pracy trzeba je zabezpieczyć.

III. Powierzchnię lakieru należy podzielić na niewielkie fragmenty, które będziemy polerować osobno. Na te obszary będziemy nakładać będziemy pasty lub płyny polerskie, ale nie bezpośrednio. Jest to bardzo ważne zwłaszcza w przypadku płynów. Niewielką ilość płynu, na 3-4 centymetry kwadratowe szmatki, nakładamy na materiał i intensywnie wcieramy w lakier ruchami kolistymi.

IV. Opracowane w ten sposób miejsce zostawiamy i przechodzimy do następnego. Będzie powoli schło i kiedy pojawi się na nim charakterystyczna mgiełka, miejsce będzie można uznać za wyschnięte. W tym momencie można wrócić do tego miejsca i za pomocą bawełnianej szmaty zacząć polerować miejsce w taki sam sposób, jak nakładało się preparat.

Kosmetyka samochodowa

V. Przechodzimy następnie z miejsca na miejsce i powtarzamy procedurę do momentu, kiedy cały samochód będzie wypolerowany. Nie należy nakładać za dużo środka polerskiego na raz, ponieważ kiedy przeschnie za bardzo, co następuje w bardzo szybko w wysokich temperaturach, polerowanie będzie bardzo trudne i środek będzie się zbrylił.

Inna sprawa to usuwanie naklejek z okien. Czasami s to stare naklejki z nieaktualnymi danymi rejestracyjnymi, a czasami stare błędy młodości i kiepskiego gustu estetycznego. Ich idealne usunięcie nie jest łatwe, jeśli nie robi się tego w sposób sprytny.

Do usuwania naklejek będzie nam potrzebny olej do rozpuszczania rdzy, ręczniki papierowe, zwykła skrobaczka do szyb i woda.

I. Ręczniki moczymy w wodzie i używamy ich do przemycia naklejek z kurzu i brudu. W tym samym czasie powinniśmy je mocno namoczyć.

II. Kiedy okna przeschną, spryskujemy naklejki olejem do rdzy. Nakładamy jego solidną ilość i odczekujemy około kwadransa. Nie należy tego robić na słońcu, bo wtedy trzeba będzie nakładać więcej oleju. W upalne lato najlepiej jest to robić w nocy lub z samego rana.

III. Za pomocą skrobaczki poważamy róg naklejki i jeśli szczęście nam sprzyja, odklejamy jaw całości. Jeśli nie, odrywamy kawałek i zabieramy sięga podważanie następnego. Oporne naklejki można znowu nasmarować.

Udostępnij:

Polecamy

Zobacz