• kontakt@powlokiceramiczne.edu.pl

Czy mogę kupić tylko dwie opony?

Czy mogę kupić tylko dwie opony?

Wiemy, że wielu kierowców ciężko pracuje, aby zarobić jeszcze więcej pieniędzy i że koszt pełnego zestawu czterech opon - nawet niedrogich - może być znaczny. Dlatego dość często spotykamy się z kierowcami, którzy pytają, czy można wymienić jedną parę opon, a następnie kupić drugą, gdy ich na to stać.

Odpowiedź brzmi... tak, ale...

Naprawdę musisz zwrócić uwagę na rozmiar kompletu opon, który już posiadasz i zastosować dokładnie taki sam rozmiar opon dla swojej nowej pary. Niedopasowane rozmiary opon w Twoim pojeździe mogą powodować wiewiórcze i nieprzewidywalne prowadzenie oraz jakość jazdy. Jeśli Twoje dotychczasowe opony są całoroczne, możesz jeździć z oponami całorocznymi. Jeśli są to opony zimowe, należy jeździć na oponach zimowych. Jeśli Twoje dotychczasowe opony są całoroczne, możesz jeździć z oponami całorocznymi. Jeśli są to opony zimowe, należy jeździć na oponach zimowych.

Ponadto, nowe opony będą musiały jeździć z tyłu, a następnie można wziąć opony, które mają najwięcej bieżnika w lewo i umieścić je z przodu. Trakcja tylnego koła jest niezbędna, aby bezpiecznie zejść z drogi i uniknąć nadsterowności i "fishtailingu" tylnego koła podczas pokonywania zakrętów, zwłaszcza na mokrej nawierzchni.

Naprawdę jednak powinieneś postarać się umieścić tę drugą parę opon pod swoim pojazdem tak szybko, jak tylko będzie cię na nie stać. Dopasowany zestaw opon - wszystkie tej samej marki, tego samego wieku, tego samego rozmiaru, tego samego wzoru bieżnika i konstrukcji - będzie oznaczał pojazd, który nagle stanie się dużo cichszy, płynniejszy w jeździe, będzie lepiej prowadził i bezpieczniejszy przez cały czas!

Chociaż opony są dużą inwestycją i mogą być dość zniechęcające, zachęcamy do sprawdzania na naszej stronie internetowej, czy nie ma u nas specjalności i sprzedaży... posiadamy szeroki wybór opon klasy premium we wszystkich rozmiarach do różnych zastosowań i jesteśmy pewni, że mamy opony, które będą doskonale pasować do Twojego pojazdu!

Udostępnij:

Polecamy

Zobacz