• kontakt@powlokiceramiczne.edu.pl

Jak myć auto z powłoką ceramiczną?

Jak myć auto z powłoką ceramiczną?

Mając samochód zabezpieczony powłoką ceramiczną pewnie każdy chce by jego stan był rzeczywiście idealny. Chcemy mieć głęboki połysk i wyjątkową szklistość, tak by trwało to wiecznie. Niestety nasz samochód ze względu na codzienne użytkowanie cały czas narażony jest na negatywny wpływ środowiska. Z biegiem czasu będzie się coraz bardziej brudził.

Jak więc takie auto umyć, gdy znajduje się na nim ochronna powłoka. Czy proces mycia będzie się różnił od pielęgnacji karoserii, która jest niezabezpieczona? Na szczęście nie, ale są w tym względzie pewne wyjątki.

Ceramiczna ochrona lakieru

Zabezpieczenie samochodu powłoką ceramiczną, kwarcową czy też hybrydową nie ma wpływu na technikę mycia. Na każdy samochód trzeba na początek nałożyć piane aktywną, która będzie odpowiadać za skuteczne oczyszczenie z największego brudu. Potem trzeba wykonywać mycie metodą na dwa wiadra, jedno będzie miało czystą wodę, natomiast w drugim znajdować się będzie woda z szamponem.

W taki sposób będzie można między innymi uniknąć zarysowania karoserii, ponieważ zawsze będzie się płukać gąbkę w wiaderku z czystą wodą i dzięki temu będzie można skutecznie ograniczyć możliwość pojawienia się pod gąbką piasku, co niestety prowadzić może do porysowania samochodu.

Czyszczenie auta

Na końcu, gdy auto będzie umyte należy je spłukać wodą pod ciśnieniem i następnie dopiero wykonywać suszenie samochodu w odpowiedni sposób. Różnica w myciu samochodu z powłoką albo też bez będzie taka, że auto z powłoką oczywiście myje się zdecydowanie rzadziej. Jedną z właściwości powłok ochronnych jest także odpychanie kurzu i brudu dzięki temu pojazd przez dłuższy okres czasu będzie czysty.

Szampon samochodowy o neutralnym ph

Mogą się pojawić pewne wyjątki, na które już zdecydowaliśmy się wskazać a chodzi dokładnie o to, że powłoki ochronne są odporne na działanie ostrej chemii. Często producent zaleca ich mycie dedykowanym szamponem. Warto więc zapytać czy do nałożonej na nasz samochód powłoki będzie trzeba stosować jakiś konkretny szampon czy może inne rozwiązania. Studio detailingowe, które będzie wykonywać powłokę będzie mogło nam udzielić takiej właśnie informacji, dzięki temu będzie wiadomo jak o auto zadbać. Najbezpieczniej zawsze jednak używać środków, które mają neutralne ph, które są najdelikatniejsze. Chemia zasadowa bądź kwaśna mimo mocny takie powłoki z czasem może ją osłabić.

Udostępnij:

Polecamy

Zobacz