• kontakt@powlokiceramiczne.edu.pl

Instrukcja mycia samochodu

Instrukcja mycia samochodu

Brudne samochody to bardzo zła wizytówka ich właścicieli. Ich umycie nie jest wielkim wysiłkiem, nie zajmuje zbyt wiele czasu, a znacznie poprawia jakość wizualną pojazdu. Zawsze myć trzeba w określony sposób, aby zadbać także o karoserię samochodu.

Jaki to jest sposób? Sprawdźmy dokładnie i przyjrzyjmy się technikom mycia samochodu.

Do umycia samochodu będą nam potrzebne irchowe ściereczki lub rękawice-myjki z jednym palcem, szczotka do mycia, szampon samochodowy, duża gąbka z wiaderkiem i źródło wody, chociażby wąż ogrodowy.

I. Samochód myjemy w zacienionym miejscu, by lakier nie był nagrzany w czasie mycia, ale unikamy lokacji, w których coś mogłoby spaść na lakier i go zabrudzić. Wszystkie drzwi i okna w samochodzie zamykamy.

II. Do wiaderka lejemy ciepłą, ale nie gorącą wodę i dodajemy szamponu w ilości wskazanej przez producenta.

III. Samochód spłukujemy wężem działając z góry na dół, by nie roznosić zabrudzeń.

Mycie samochodu

IV. Samochód myjemy gąbką i wodą z szamponem zaczynając od góry i schodząc na dół. Na koniec auto znowu spłukujemy wężem. Spłukiwanie ponawiamy.

V. Ścierkę z irchy rozkładamy płasko na samochodzie i zaczynamy wszystkie elementy karoserii po kolei wycierać do sucha. Szerokie rozłożenie ściereczki pozwolą nam wyłapać wszystkie kropelki wody.

VI. Szyby myjemy za pomocą ścierki z mikrofibry moczonej w czystej wodzie, po czym osuszamy je irchą lub bawełnianą ścierką. Alternatywą dla tego sposobu jest mycie szyb z pomocą specjalnych płynów do mycia szyb, które potem ściera się albo wybraną szmatką, albo zgniecionymi gazetami. Pamiętajmy, że szyby samochodowe trzeba umyć z zewnątrz, ale brudne są także ze środka.

VII. Wszystkie elementy metalowe, zwłaszcza elementy chromowane, należy przetrzeć koniecznie czystymi szmatkami i na koniec upewnić się, że nie pozostała na nich woda, która stworzy nieładne zacieki, jeśli jej na to pozwolimy.

Jest to recepta na najprostsze, szybkie i co prawda niezbyt dokładne mycie, ale w zupełności wystarczające, by samochód był w dobrym stanie i wyglądał bardzo dobrze.

Udostępnij:

Polecamy

Zobacz