• kontakt@powlokiceramiczne.edu.pl

Czy jesteś gotowy na pomoc drogową?

Czy jesteś gotowy na pomoc drogową?

Tak, tak... twój samochód jest całkiem nowy, a ty się nim zajmujesz. To nie znaczy, że twoje szanse na skończenie w ciasnym miejscu są zerowe. To po prostu zdrowy rozsądek być przygotowanym z torbą na kłopoty w samochodzie. Masz tu całkiem niezły zestaw rzeczy, które powinieneś trzymać w samochodowym zestawie ratunkowym:

W pełni naładowany telefon komórkowy: Możesz rozważyć tani przedpłacony "telefon komórkowy" z długą żywotnością baterii i trzymać go wyłącznie w samochodzie. Jeśli nic innego, przynajmniej miej pod ręką naładowany bank energii.

Apteczka pierwszej pomocy: W skład zestawu pierwszej pomocy powinny wchodzić: gazik i taśma opatrunkowa, aspiryny, chusteczki antyseptyczne, nożyczki, krem antyseptyczny lub maści, bandaże, alkohol i krem na oparzenia.

Narzędzia: Nie musi to być nic kompleksowego; tylko dobrej jakości narzędzie typu Leatherman i niektóre taśmy kanałowe mogą być prawdziwe, naprawdę przydatne.

Gaśnica: Jest trochę nieporęczna, ale może dosłownie uratować życie. Spróbuj znaleźć gaśnicę, która jest odpowiednia dla pożarów klasy B i C: palne ciecze i pożary elektryczne.

Trójkąty ostrzegawcze lub flary na autostradzie: Jasne.

Manometr do opon: Wiesz, że i tak powinieneś regularnie sprawdzać ciśnienie w oponach... prawda? Prawda?

Piankowy uszczelniacz do opon: Jeśli masz przebitą oponę i nie strzępiła się ona całkowicie przed zjazdem z drogi, puszka ze szczeliwem do opon może zatrzymać Cię na chwilę.

Rękawiczki, sweter, czapka: Nie trzeba tłumaczyć się z zimnym klimatem lub zimną pogodą.

Latarka i taśma holownicza: Nie wymaga wyjaśnień.

Niepsujące się przekąski: Spróbuj znaleźć przekąski bogate w białko, ponieważ sprawią, że poczujesz się pełny i zadowolony o wiele dłużej niż krakersy czy chipsy. Staraj się też unikać słonych przekąsek, które tylko pobudzą Twoje pragnienie.

Oczywiście, masz nadzieję, że nie utkniesz na poboczu drogi. Ale nawet jeśli nie wiesz, jak samemu naprawić problem i wrócić na drogę, dobrze zaopatrzony worek na kłopoty może sprawić, że twój nagły wypadek będzie nieco bardziej znośny, gdy będziesz czekał na pomoc.

Udostępnij:

Polecamy

Zobacz