• kontakt@powlokiceramiczne.edu.pl

Znaczenie posiadania właściwej ochrony samochodu

Znaczenie posiadania właściwej ochrony samochodu

Wyniki ankiety przeprowadzonej przez GEM Motoring Assist, opublikowane dzisiaj, szokująco ujawniają, że jeden na trzech brytyjskich kierowców zna kogoś, kto prowadził, prowadzi lub rozważał jazdę bez ubezpieczenia.

Wydaje się, że recesja może być winna temu, że coraz więcej kierowców idzie na skróty, próbując zaoszczędzić pieniądze. Te cięcia kosztów niestety narażają innych kierowców, a także ich samych na ogromne ryzyko.

Koszt braku ubezpieczenia pojazdu jest zazwyczaj o wiele wyższy niż samo ubezpieczenie po jego odkryciu. Osoby jeżdżące bez ubezpieczenia narażają się na wysokie grzywny w wysokości do 5000 funtów, jeśli zostaną złapane, a także na 6 do 8 punktów na prawie jazdy, odebranie prawa jazdy lub nawet konfiskatę i zgniecenie pojazdu.

Nowe przepisy, które weszły w życie na początku tego roku, umożliwiają DVLA sprawdzenie i porównanie swojej bazy danych z bazami ubezpieczycieli komunikacyjnych w celu znalezienia nieubezpieczonych pojazdów. Nawet te nieużywane, które nie zostały zgłoszone jako SORN, muszą być ubezpieczone. DVLA informuje kierowców o swoich ustaleniach, a jeśli ubezpieczenie nie zostanie odnowione, pojazd zostanie skonfiskowany.

David Williams, Dyrektor Generalny GEM Motoring Assist komentuje: "Kierowcy muszą zrozumieć, jak ważne jest posiadanie ubezpieczenia komunikacyjnego i to zawsze na odpowiednim poziomie. Prawda jest taka, że jeśli znajdziesz się w wypadku bez ubezpieczenia, będziesz musiał zapłacić o wiele więcej pieniędzy, nie zapominając o karach, jeśli zostaniesz złapany na prowadzeniu pojazdu bez ubezpieczenia."

David kontynuuje: "Pomimo tego, że wielu kierowców zdaje sobie sprawę z tych konsekwencji, szokujące jest to, że tak wielu kierowców zna przyjaciół lub rodzinę, którzy prowadzili pojazd bez ubezpieczenia lub nawet rozważali takie postępowanie. Ponadto, jeśli kierowcy podejmują ryzyko jazdy bez ubezpieczenia, jest również prawdopodobne, że nie zdążyli oni opodatkować lub dokonać przeglądu technicznego swoich samochodów, a nawet zdobyć ważnego prawa jazdy."

Ubezpieczenie samochodu może być mylące, zwłaszcza z nowymi przepisami wprowadzonymi na początku tego roku, nie wszyscy kierowcy celowo łamią prawo, wielu z nich nieświadomie wykupiło niewłaściwy poziom ubezpieczenia. GEM zebrał najważniejsze mity ubezpieczeniowe, które przedstawiają się następująco:

Top Insurance Misconceptions:

Mit: Jesteś automatycznie ubezpieczony do prowadzenia innych samochodów, jeśli masz kompleksową polisę.

Prawda: Nie zawsze tak jest, ponieważ może to zależeć od wieku lub wykonywanego zawodu. Zawsze najlepiej jest sprawdzić wcześniej swoją polisę.

Mit: Posiadając polisę kompleksową jesteś w pełni ubezpieczony, jeśli miałeś wypadek podczas prowadzenia samochodu innej osoby.

Prawda: Polisa kompleksowa często pokrywa tylko uszkodzenia samochodu lub przedmiotu, w który uderzyłeś, a nie uszkodzenia samochodu, którym kierujesz. Zawsze sprawdzaj poziom ubezpieczenia, jaki zapewnia Twoja polisa.

Mit: Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej jest tańsze niż kompleksowe.

Prawda: Nieprawda. Niektórzy ubezpieczyciele podnieśli stawki za ubezpieczenie OC ze względu na liczbę kierowców wysokiego ryzyka, którzy się o nie ubiegają.

Mit: Roszczenia bez winy nie wpłyną na Twoją składkę ubezpieczeniową.

Prawda: Nawet jeśli nie spowodowałeś wypadku, Twoja składka może wzrosnąć.

Mit: Nie musisz informować swojej firmy ubezpieczeniowej, jeśli masz mniej niż sześć punktów na swoim prawie jazdy.

Prawda: Wszystkie punkty muszą być zgłoszone, nawet za wcześniejsze wykroczenia, niezależnie od tego jak dawno temu.

Mit: W razie wypadku zawsze masz zagwarantowany samochód zastępczy.

Prawda: Niep rawda. Są one zazwyczaj uzależnione od dostępności, a w większości przypadków oferowane tylko wtedy, gdy samochód nadaje się do naprawy i zostanie zabrany do autoryzowanego warsztatu ubezpieczyciela.

Udostępnij:

Polecamy

Zobacz