• kontakt@powlokiceramiczne.edu.pl

Dlaczego warto stosować powłoki ceramiczne do ochrony lakieru samochodowego?

Dlaczego warto stosować powłoki ceramiczne do ochrony lakieru samochodowego?

Stosowanie powłok ochronnych to praktycznie konieczność dla każdego kto chce zadbać o wygląd swojego samochodu. Oprócz zabezpieczenia przed uszkodzeniami powłoka sprawi, że lakier będzie zyskiwał wyjątkowy blask. Co ważne po nałożeniu warstw ceramicznych mycie auta będzie bardzo proste.

W ten sposób będziemy mieli efekt hydrofobowości oraz gładkości lakieru a zanieczyszczenia drogowe nie będą przylegać do lakieru. Nierzadko do mycia auta wystarczy nam wyłącznie woda pod ciśnieniem bez mycia ręcznego. Proces nakładania warstwy ochronnej na lakier będzie zajmował od kilku do kilkunastu godzin. Warto pamiętać, że taka powłoka może być stosowana na reflektorach, lampach, szybach i felgach. Jeśli usługa będzie bardziej rozbudowana i będzie dotyczyć całego auta może to zająć nawet kilkadziesiąt godzin.

Nakładanie powłoki ceramicznej

Wiele osób myśli, że powłokę ceramiczną nakładać się będzie tak samo jak wosk. Nic bardziej mylnego. Przede wszystkim, jeśli chcemy nakładać powłokę lakier musi być w stanie idealnym. Dlatego w przypadku używanych samochodów zaleca się wcześniej przeprowadzić renowację lakieru, natomiast na nowych autach zakłada się powłokę zanim wyjedzie się na drogę. Proces nakładania powłoki będzie żmudny i powolny. Bardzo ważna jest tutaj idealna precyzja i posiadanie wyjątkowego sprzętu a także bardzo dobrego oświetlenia. Na aplikację wpływ może mieć temperatura czy wilgotność, dlatego również te elementy mają znaczenie.

Renowacja lakieru

Jak długo utrzymuje się efekt?

Powłoka ma zróżnicowaną żywotność w zależności od tego po jaki konkretnie produkt będziemy sięgać. Z reguły będzie to od roku do 7 lat. Jak podkreślają eksperci, jeśli chcemy zachować gwarancje oraz właściwości powłoki należy systematycznie dbać o pielęgnację samochodu, nawet bardzo dobre powłoki warto co jakiś czas sprawdzić. chyba jedyną wadą jaką mają powłoki ceramiczne będzie ich cena. Za dobrą ochronę lakieru trzeba jednak sporo zapłacić, ponieważ to koszt od tysiąca do nawet pięciu tysięcy złotych.

Na tak wysoki koszt wpływać będzie oczywiście sama jakość preparatu jaki będzie się chciało zastosować, jego twardość a dodatkowo będzie trzeba również zapłacić za fachowe wykonanie usługi specjalistycznym serwisom, które nakładaniem powłok się zajmują. Tylko profesjonaliści gwarantują odpowiednie nałożenie powłoki.

Udostępnij:

Polecamy

Zobacz