Zabezpieczenie lakieru przed solą drogową

Dla większości z nas zima to raczej niekorzystny czas. Krótki dzień, niskie temperatury, konieczność ubierania się na cebulkę. Któż w tym okresie nie będzie oczekiwał szybkiego nadejścia wiosny?

Podobnie jak my także samochody nie lubią tego okresu przede wszystkim ze względu na kiepskie warunki atmosferyczne i szkodliwe działanie soli drogowej. Prędzej czy później na pewno znajdzie się na naszym samochodzie.

Czym jest sól drogowa ?

Sól drogowa to nic innego jak czysty chlorek sodu o zawartości NaCl mniej więcej do 97%. Jest to bardzo szkodliwy dla karoserii samochodowej środek. Mimo, że obecnie nowoczesne lakiery mają już dobrą ochronę to jednak odpryski od kamieni mogą sprawić, że dojdzie do gołej blachy a to w połączeniu z solą drogową gwarantuje nam pojawienie się rdzy.

Jak dbać o nasz samochód zimą ?

Jeśli więc będziemy chcieli dobrze zadbać o swój pojazd należy zadbać o to, by te wszystkie uszkodzone elementy jak najszybciej zabezpieczyć. Najprościej będzie zrobić zaprawki lakiernicze. W tym celu wybieramy sklep lakierniczy, gdzie takie zaprawki będą nam proponowane. Kolejnym krokiem będzie właśnie zabezpieczenie karoserii w całości. Obecnie mamy bogatą rynkową ofertę, spośród której można coś wybrać.

Kosmetyki samochodowe

Wosk

Oczywiście podstawowa ochrona jaka będzie stosowana to przede wszystkim wosk syntetyczny, który cieszy się sporym zainteresowaniem. Jednak od jakiegoś czasu możemy się dowiedzieć o dużo lepszych środkach, między innymi powłokach ceramicznych oraz kwarcowych, które po nałożeniu mogą chronić nasze auto przez kolejnych pięć lat, a więc będzie to rzeczywiście istotna ochrona dla lakieru.

Folia ochronna

Niekiedy stosuje się na lakierze także specjalne folie ochronne, które również mogą być ciekawą propozycją i powinny się dobrze sprawdzić. Folie nie będą widoczne dal oka a będą w stanie przyjąć na siebie najbardziej ciężkie uszkodzenia mechaniczne oraz chemiczne, dzięki czemu lakier pod folią będzie w idealnym stanie.

Na koniec trzeba jednak powiedzieć, że nawet jeśli brakuje nam środków finansowych na kupienie specjalnej powłoki będzie można zadbać o swoje auto. Już samo dokładne mycie będzie takim elementem działań, który sprawi że będzie można zachować swoje auto w lepszej kondycji na dłużej. Warto wiec trochę czasu i dobre chęci, by o swój samochód zadbać i zagwarantować mu dobry stan techniczny.