• kontakt@powlokiceramiczne.edu.pl

Jak chronić lakier samochodowy?

Jak chronić lakier samochodowy?

1. Woskowanie

To podstawowa a jednocześnie słaba ochrona lakieru. Pokrycie lakieru woskiem zabezpieczy go przed złym wpływem środowiska zewnętrznego i poprawi przejrzystość. Przed woskowaniem trzeba pamiętać, że konieczne jest bardzo dokładne mycie samochodu, lakier zaś powinno się poddawać dokładne dekontaminacji i następnie nakłada się celaner, by lakier jeszcze dokładniej oczyścić zanim w ogóle wosk będzie nałożony. Takie lekkie przepolerowanie dobrze się sprawdzi.

2. Powłoki ochronne

Według producentów powłoka taka będzie mieć specjalne wyhodowane kryształy kwarcu o grubości 0.5 ~ 1 (μ). Będzie to więc jednomilionowa milimetra, która po aplikacji będzie tworzyć z cząsteczkami lakieru trwałą powłokę. Kwarcowe powłoki są odporne na działanie środków chemicznych, detergentów o pH w przedziale między 2 a 11. W przeciwieństwie do wosków nie będzie można takiej powłoki usunąć w trakcie mycia.

Są to produkty, które zabezpieczają lakier i jako jedyne takie będą miały grubość, która jest mierzalna. Tworzą bardzo odporną i twardą powłokę na powierzchni lakieru, znacznie twardszą nawet od najlepszych lakierów. Powłoka często jest nazywana również powłoką ceramiczną, ale są to nazwy trochę inne, ponieważ jak wiadomo ceramiczna powłoka to coś innego, jeszcze lepszego jakościowo.

Ochrona lakieru

Zalety powłok

Powłoki kwarcowe oraz ceramiczne dają dodatkową powłokę na lakierze uodparniają go an działalność szkodliwych warunków atmosferycznych, promieniowanie UV, szkodliwych naleciałości drogowych a co najważniejsze chronią również przed rysowaniem lakieru. Powłoki ochronne niezależnie czy kwarcowe czy ceramiczne to zupełnie nowa technologia, gdy chodzi o ochronę lakieru. Opierają się one o nanotechnologię i są to produkty, które nie są zwykłymi woskami, ponieważ po tym jak zostaną nałożone będą one zmieniać swoją strukturę i w ten sposób mogą stać się ciałem stałym.

Następną zaletą powłok będzie również to, że są one odporniejsze na mycie niż zwykły wosk. Będzie można zobaczyć, że jest także zdecydowanie większą odporność na mocną chemię czyszczącą jaką wykorzystuje się do mycia samochodów. zdecydowanie wydłuża się czas ich trwania na lakierze przy standardowym myciu dedykowanymi szamponami nawet do kilku lat.

Nie możliwe będzie usuwanie takich powłok pod wpływem dużego ciśnienia, a więc ciśnieniowe mycie nie będzie problemem. Takie powłoki są również bardzo odporne na działanie mocnych zimowych płynów do spryskiwaczy, w których pojawiać się może również spora ilość alkoholu. Można je także zastosować na felgach, które będą dzięki tej powłoce dłużej wyglądać doskonale.

Udostępnij:

Polecamy

Zobacz