• kontakt@powlokiceramiczne.edu.pl

6 najgorszych marek opon, których należy unikać (nie kupuj tych!)

6 najgorszych marek opon, których należy unikać (nie kupuj tych!)

Opony są jak łapki Twojego kota. Muszą podtrzymywać całą konstrukcję pojazdu i pomagać samochodowi trzymać się drogi. Jedynym elementem łączącym pojazd z drogą są opony - dlatego warto zainwestować w dobrą parę opon, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom.

Jeśli masz opony niskiej jakości, ryzyko utraty kontroli nad pojazdem jest znacznie większe, co może prowadzić do wypadku, a nawet śmierci. Prawdopodobnie będziesz także odczuwać duży hałas drogowy, który może być dość irytujący. Na domiar złego nowe opony trzeba kupować w odstępie kilku tysięcy kilometrów, ponieważ tańsze opony szybciej się zużywają.

Istnieją setki marek produkujących opony, ale niestety nie każda marka produkuje dobre opony. Niektóre opony są bardzo tanie, ale ich niska cena często oznacza, że nie są one niezawodne.

Dlatego ważne jest, aby nie dać się zwieść krzykliwym ofertom opon i atrakcyjnym cenom. Kupujmy tylko opony znanych producentów. Sprawdźmy kilka najgorszych marek opon dostępnych na rynku!

Wszystkie wymienione marki opon to tylko nasza własna opinia wynikająca z wieloletniego doświadczenia. Być może od tamtego czasu ich jakość uległa poprawie i dla bezpieczeństwa nas wszystkich chcielibyśmy, aby udowodniono nam, że się mylimy.

Spis treści show Jakie są najgorsze marki opon? Tanie chińskie opony Dlaczego nie należy kupować tanich opon 1. Bezpieczeństwo 2. Dłuższa droga hamowania 3. Trwałość 4. Środowisko Jakie opony powinieneś kupić zamiast nich?

Jakie są najgorsze marki opon?

Istnieją tysiące różnych marek opon do wyboru. Niektóre z nich zostały już wycofane i nie są już dostępne na rynku amerykańskim, ale mogą być nadal sprzedawane w innych krajach lub importowane, więc należy zachować ostrożność. Najgorsze marki opon, których zakupu należy unikać:

 • Goodride
 • Westlake
 • Chaoyang
 • Compass Tires
 • Telluride
 • YKS
 • AKS Tires

Wielu chińskich producentów tworzy wiele marek dla niemal tych samych opon. Jednym z dużych producentów z Chin jest Hangzhou Zhongce Rubber Company. Sprzedaje on wiele tańszych opon bez odpowiednich kontroli bezpieczeństwa i testów, zanim opuszczą one fabrykę.

Tanie chińskie opony

Każdego roku Chiny eksportują na cały świat 65 milionów opon. Dlatego większość tanich opon, które można znaleźć na rynku, to opony chińskiej produkcji, często najgorszych marek, których należy unikać za wszelką cenę.

Bez odpowiednich kontroli bezpieczeństwa i złych materiałów przed opuszczeniem fabryki, opony te są już przygotowane na katastrofę.

Jeśli się im przyjrzeć, prawdopodobnie nie będzie można ich odróżnić od droższych markowych opon Michelin lub Dunlop. Ale w tym właśnie rzecz. Takie opony wyglądają dobrze dla niewprawnego oka, ale często nie są dobre pod względem jakości, bezpieczeństwa i trwałości.

Istnieje jednak także kilku wiarygodnych chińskich producentów opon. Ale niestety z naszego doświadczenia wynika, że większość z nich nie sprawdza się najlepiej.

Dlaczego nie należy kupować tanich opon

Jeśli uważasz, że powinieneś zaoszczędzić trochę pieniędzy, kupując tanie opony lub kontynuując jazdę na starych oponach, powinieneś wziąć pod uwagę kilka rzeczy.

1. Bezpieczeństwo

Największym problemem związanym z tanimi oponami jest bezpieczeństwo. Co się stanie, jeśli podczas jazdy z prędkością 75 mil na godzinę opona eksploduje na skutek wbicia w nią małego gwoździa? Może to być przyczyną poważnego wypadku, a tego byśmy nie chcieli, choć w przypadku tanich opon jest to o wiele bardziej prawdopodobne niż w przypadku opon dobrej jakości.

2. Dłuższa droga hamowania

Droga hamowania i przyczepność między dobrymi a złymi oponami są bardzo różne, co może decydować o życiu i śmierci. Warto o tym pomyśleć przed zakupem tanich opon.

3. Trwałość

Kolejnym aspektem, na który należy zwrócić uwagę, jest jakość i trwałość. Tańsze opony najprawdopodobniej będą miały znacznie krótszą żywotność, więc kupując tanie opony, trzeba będzie je wymieniać częściej niż opony dobrej jakości. Dlatego kupując tańszy komplet, możesz wcale nie zaoszczędzić tak dużo pieniędzy, jak by się wydawało.

Tanie opony często mają też słabsze ścianki boczne, a jeśli dojdzie do uszkodzenia ścianki bocznej, nie da się tego naprawić i trzeba będzie wymienić całą oponę.

4. Środowisko

Tańsze opony są często szkodliwe dla środowiska. Dotyczy to zarówno środowiska producenta, jak i środowiska zużywającego się na drodze. Opony, które szybciej się zużywają, uwalniają więcej cząsteczek do powietrza, co ostatecznie niszczy środowisko.

Jakie opony powinieneś kupić zamiast nich?

Jeśli już wiesz, jakich najgorszych marek opon na rynku należy unikać, zapewne chcesz też wiedzieć, jakie marki są lepszym wyborem. Zazwyczaj zalecamy kupowanie opon znanych marek, często produkowanych w USA lub Japonii.

Poniżej znajduje się lista najlepszych marek opon wyczynowych, których zakup zalecamy:

 • Michelin
 • Goodyear
 • Continental
 • BF Goodrich
 • Bridgestone
 • Cooper
 • Nokian
 • Pirelli
 • Toyo
 • Yokohama

Jeśli chcesz znaleźć dobre i wysokiej jakości marki opon i chcesz dowiedzieć się nieco więcej o tym, na co zwrócić uwagę przed zakupem opon, możesz również sprawdzić inne nasze posty: 5 najlepszych opon całorocznych lub 8 najlepszych opon wyczynowych.

Udostępnij:

Polecamy

Zobacz