• kontakt@powlokiceramiczne.edu.pl

Jak chronić lakier latem?

Jak chronić lakier latem?

Lato to szczególnie trudny okres dla lakieru, którym są pokryte pojazdy. Intensywne promieniowanie zmienia kolor i sprawia, że traci on swoją głębię. W ostrym, letnim słońcu uwidoczniają się wszelkie niedoskonałości – drobne rysy, przetarcia. Samochód wygląda przez to na wiekowy i nie prezentuje się najlepiej. Warto więc dowiedzieć się, jak dbać latem o lakier, żeby pięknie błyszczał w słońcu i cieszył oko na drodze.

Mycie karoserii

choć to okres zimowy wiedzie prym w brudzeniu się karoserii, latem także należy o nią odpowiednio dbać. Samochód myty raz na 2-3 tygodnie dłużej zachowa dobry wygląd. Warto na bieżąco zmywać zabrudzenia, owady i kurz osiadający na pojeździe w suche dni. Choć myjnia bezdotykowa brzmi jak delikatne, bezinwazyjne czyszczenie, nie jest najlepszym pomysłem. Co więcej, aby umyć samochód nie dotykając go, trzeba wytworzyć dość wysokie ciśnienie wody. Taki strumień grozi uszkodzeniem lakieru i wytworzeniem w nim małych pęknięć. Długo nie będą widoczne, ale gdy się skumulują i ujawnią, konieczne będzie lakierowanie. Lepszą opcją będzie mycie ręczny, szmatką z mikrofibry i odpowiednim preparatem. Ważne jest, by chronił lakier i nie uszkadzał go. Dobry płyn do mycia samochodu może na przykład ochronić karoserię przed blaknięciem pod wpływem promieni słonecznych.

Renowacja lakieru auta

Woskowanie

Ten punkt najlepiej będzie zacząć od wyboru dobrej jakości wosku. Dziś produkuje się wiele preparatów, które nie wymagają wcale wielu godzin polerowania i ciężkiej pracy przy nakładaniu. Dlatego warto poświęcić chwilę po myciu karoserii, kupić miękką ściereczkę z mikrofibry i nawoskować samochód. Ten zabieg ma na celu nie tyko poprawę wyglądu i zamaskowane drobnych rys, ale także zapewnienie ochrony przez otarciami, wżeraniem się brudy czy zaciekami po deszczu. Warto uważnie rozprowadzić wosk, nie pomijając mało widocznych elementów, takich jak kanty drzwi czy progi. Polerowanie okrężnymi ruchami nada karoserii głębszego koloru i pięknego połysku.

Najlepszy wosk

Wybierając wosk na lato, warto zwrócić uwagę na dwa składniki – polimery wnikające w powłokę i chroniące ją, a także filtry UV. Dobrze dobrany wosk musi także zostać odpowiednio nałożony – koniecznie na umyty samochód i z pomocą miękkiej szmatki. Zadbany lakier sprawi, że samochód będzie prezentował się świetnie przez całe lata.

Udostępnij:

Polecamy

Zobacz