• kontakt@powlokiceramiczne.edu.pl

Stawki za godzinę pracy mechanika - rynek amerykański w 2022 r.

Stawki za godzinę pracy mechanika - rynek amerykański w 2022 r.

Każdy boi się zobaczyć rachunek za naprawę samochodu. W końcu nieczęsto zdarza się, że rachunek jest tani, zwłaszcza jeśli pojazd wymaga rozległych prac. Spójrzmy prawdzie w oczy, stawki za robociznę przy naprawie samochodów są obecnie wysokie, a ceny wciąż rosną.

Jakich więc wydatków można się spodziewać na naprawę samochodu w Stanach Zjednoczonych? Przedstawiamy średnie stawki za robociznę przy naprawie samochodów i pokazujemy, jakie czynniki wpływają na koszty. Pomożemy Ci również zdecydować, czy Twój lokalny mechanik Cię nie oszukuje.

Spis treści show Średnie stawki robocizny za naprawę samochodów w 2022 r. Czynniki wpływające na stawki robocizny przy naprawach samochodów 1. Lokalizacja 2. Rodzaj warsztatu 3. Poziom umiejętności 4. Marka/model pojazdu Czy płacisz zbyt dużo za naprawę samochodu?

Średnie stawki robocizny przy naprawie samochodów w 2022 r.

Koszty robocizny przy naprawie samochodów różnią się znacznie w poszczególnych krajach, średnio od 45 do 170 USD za godzinę. Możesz oczekiwać, że zapłacisz więcej, jeżeli mieszkasz w mieście, prowadzisz specjalistyczny pojazd lub potrzebujesz pomocy od dealera.

Chociaż możesz poszukać niższych stawek za robociznę, nie chcesz zbytnio skąpić na wydatkach. Nie chcesz przecież, aby niedoświadczony mechanik zajmował się Twoim jedynym środkiem transportu.

Czynniki decydujące o stawkach za robociznę przy naprawie samochodów

1. Lokalizacja

Region, w którym mieszkasz, ma ogromny wpływ na ceny robocizny, podobnie jak na wszystko, co kupujesz. Po pierwsze, należy zwrócić uwagę na stan, w którym mieszkasz i jaki jest jego typ. Na przykład, jeśli znajdujesz się na wsi, prawdopodobnie zapłacisz mniej niż u mechanika w centrum miasta.

Koszty są niższe poza miastem, ponieważ warsztat nie musi płacić tak dużo za prowadzenie działalności w tym miejscu. Kredyt hipoteczny lub czynsz będzie niższy, co pozwoli mechanikowi utrzymać niższe ceny. Jeśli uda się znaleźć mechanika, który jest właścicielem budynku, można nawet uzyskać niższe stawki.

2. Rodzaj warsztatu

Rodzaj pracy, którą trzeba wykonać, będzie dyktować związane z tym koszty pracy. Jeśli szukasz wymiany oleju, możesz udać się do lokalnego warsztatu i zapłacić minimalną kwotę za robociznę. Jeśli jednak wymagana jest rozległa naprawa silnika lub skrzyni biegów, należy udać się do specjalisty, który naturalnie pobierze wyższą opłatę.

Można także wybrać miejsce, w którym pracują certyfikowani mechanicy. Mechanicy mogą nie tylko posiadać certyfikaty ASE, ale także uzyskać specjalne uznanie za pracę z określonymi markami. Takie warsztaty będą droższe niż przeciętny mechanik.

Jednym z przykładów jest dealer. Chociaż cena będzie wyższa niż w większości niezależnych warsztatów, technicy są certyfikowani i podlegają określonym standardom. Niestety, niektóre ceny u dealerów są sugerowane przez producentów samochodów, więc nie ma dużej różnicy między cenami u dealera w mieście i poza miastem.

Odwiedzając dealera, zyskujesz kilka innych korzyści. Po pierwsze, prace serwisowe są wpisywane do historii serwisowej pojazdu. Dzięki temu kupujący mają większe zaufanie do historii pojazdu, ponieważ wszystko pozostaje przejrzyste. Dealer zazwyczaj oferuje także gwarancję, dzięki czemu nabywca może być spokojny.

3. Poziom umiejętności

Z typem punktu sprzedaży wiąże się poziom umiejętności oferowanych przez mechaników. Jeśli nie masz nic przeciwko temu, aby przy Twoim samochodzie pracowali mechanicy na poziomie podstawowym, możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Można jednak zdecydować się na mechanika, który lepiej rozumie swój samochód. Pomocne jest także odwiedzenie warsztatu, który dysponuje najnowszym sprzętem diagnostycznym i naprawczym, aby zapewnić lepsze wrażenia. Wszystkie te czynniki zwiększają koszty, ale zapewniają bezpieczeństwo w dłuższej perspektywie.

4. Marka/model pojazdu

Typ pojazdu, którym jeździsz, również ma znaczący wpływ na cenę. Jeśli masz zwykłą Toyotę Camry, wiesz, że większość mechaników zna się na jej obsłudze. Jeśli jednak jeździsz Volkswagenem, Land Roverem, Mercedesem-Benzem lub innym luksusowym modelem, potrzebujesz eksperta po swojej stronie.

W przypadku tego typu pojazdów należy liczyć się z wyższymi kosztami naprawy, nawet jeśli jest ona porównywalna z naprawą wykonaną w pojeździe marki amerykańskiej. W większości przypadków wymaga to po prostu dodatkowego przeszkolenia mechaników, a dostęp do części może być trudniejszy.

Na przykład w Chevy Suburban może być część, którą łatwo wymienić, a której zdobycie w Land Roverze Range Roverze wymaga znacznie więcej wysiłku. Nawet jeśli stawka robocizny jest taka sama w obu samochodach, dodatkowy czas może łatwo podwoić całkowity koszt.

Jeśli zdecydujesz się na warsztat, który specjalizuje się w określonej marce samochodu, zapłacisz wyższą cenę. Ponieważ jednak dany warsztat zajmuje się tylko wybranymi markami, wiesz, że praca zostanie wykonana prawidłowo, a czas diagnostyki będzie ograniczony do minimum.

Czy płacisz zbyt dużo za naprawę samochodu?

Różnice w stawkach za robociznę mogą skłonić Cię do zastanowienia się nad tym, ile obecnie płacisz. Czy to możliwe, że wydajesz za dużo? Oczywiście, ale należy również wziąć pod uwagę, że wysokie koszty mają związek z niektórymi czynnikami, które opisaliśmy powyżej.

Można znaleźć wiele miejsc, które oferują niedrogie usługi naprawy samochodów. W końcu trudno jest pokonać lokalny Walmart, jeśli chodzi o wymianę oleju, lub pobliskie Costco, jeśli chcesz kupić nowe opony. Niektóre z tych opcji mogą jednak wiązać się z większymi kosztami. Jeśli odwiedzasz warsztat, w którym pracują mechanicy świeżo po ukończeniu szkoły i bez doświadczenia, narażasz swój samochód na niebezpieczeństwo.

Możliwe jest również, że te tanie zakłady pobierają opłaty wyższe niż się spodziewasz. Na przykład, jeśli przyjechałeś na tanią wymianę oleju, co jeszcze próbują Ci sprzedać? Jeśli dojdą do tego drogie filtry oleju i inne usługi, może się okazać, że wydasz więcej niż w przypadku wizyty u dealera.

Może się też okazać, że będziesz proszony o częstsze przeglądy niż to konieczne. Jeśli nadal wymieniasz olej co 3000 mil, prawdopodobnie zostałeś oszukany. Chociaż niektóre pojazdy nadal wymagają tak częstej wymiany oleju, większość samochodów może jeździć znacznie dłużej.

Większość wykwalifikowanych warsztatów będzie mówić wprost o cenach. Możesz nawet zobaczyć koszty robocizny wywieszone na ścianie, aby każdy mógł je zobaczyć. Zawsze jednak masz prawo do zasięgnięcia drugiej opinii. Jeśli nie masz pewności, że jesteś traktowany uczciwie, odwiedź inny renomowany warsztat w okolicy.

Udostępnij:

Polecamy

Zobacz