• kontakt@powlokiceramiczne.edu.pl

Jak zabezpieczyć karoserię przed uszkodzeniami

Jak zabezpieczyć karoserię przed uszkodzeniami

Mamy wiele różnych preparatów, dzięki którym będzie można zabezpieczać karoserię. Producenci niektórych tych środków zarzekają, że dzięki nim będzie można chronić samochód przez wiele lat. Innym rozwiązaniem może być również pokrycie pojazdu folią. Jeśli lakier ma długo zachowywać świeżość powinno się go odpowiednio zabezpieczyć.

Zwiększyć będzie można w ten sposób między innymi odporność na zabrudzenia czy korozję. Najprostsze rozwiązanie to oczywiście stosowanie wosku. Jeśli będziemy korzystać z myjni bezdotykowej można pokryć nim samodzielnie auto z pomocą pistoletu ciśnieniowego.

Preparaty do karoserii

Efektywniejszym rozwiązaniem będzie samodzielne nakładanie preparatu, ponieważ wtedy będzie można doprowadzić do tego, że zadbamy o każdy element takiej aplikacji i będzie ona rzeczywiście udana. Jeśli chodzi o takie nakładanie zajmie to więcej czasu, ale będziemy mogli sami zadbać o auto i zrobimy to w odpowiedni sposób. W sprzedaży znajdziemy wiele różnorakich środków i dzięki temu każdy będzie mógł wybrać takie preparaty, które dla niego będą najodpowiedniejsze. Woski aplikowane ręczne dają więcej efektu niż to się dzieje w przypadku wosków z myjni automatycznych nakładanych ciśnieniowym pistoletem.

Uszkodzona karoseria

Cleaner

Zanim nakładane będą woski warto będzie zastosować na lakierze inne środki między innymi celaner. Występują często pod postacią mleczka, dzięki temu możliwe będzie oczyszczenie nadwozia z resztek pasty polerskiej. Celanery różnią się od siebie tym jaki jest poziom ścierania. Można będzie wtedy również ułatwić sobie wiązanie wosku z lakierem.

Woski samochodowe

Dostępne obecnie woski są nam oferowane w kilku różnych rodzajach. Te skuteczniejsze to woski syntetyczne, które przygotowywane są w oparciu o polimery. Trwałość takiego środka może sięgać do 6 miesięcy. Ma właściwości hydrofobowe i będzie zabezpieczać przed promieniowaniem UV czy kwaśnym deszczem oraz szkodliwymi dla lakieru ptasimi odchodami.

Wosk naturalny to również dobra propozycja, środek jest oczywiście skuteczny, jednak trzeba się liczyć z tym, że taki produkt nie będzie aż tak wytrzymały jak to się dzieje w przypadku wosku syntetycznego. Najprostsze woski naturalne kosztują około 20 złotych i wydaje się, że warto w nie inwestować, by skutecznie zabezpieczyć lakier.

Udostępnij:

Polecamy

Zobacz