Polerka samochodowa może być używana do korekty lakieru każdego samochodu. Odśwież wygląd samochodu, usuwając zarysowania. Bez użycia wielu narzędzi polerowanie nie jest możliwe.
Jednym z nich są gąbki polerskie. Dziś dowiesz się o nich wszystkiego. Jak rozpocząć polerowanie
Każda gąbka polerska połączona jest ze środkiem polerującym, który ma za zadanie mechanicznie usunąć powłokę lakierniczą. Ma to na celu usunięcie wad lakieru i zarysowań, a także nadanie gąbce połysku. Ważne jest, aby zrozumieć, że gąbki występują w różnych twardościach. Dlatego należy je mieszać z odpowiednimi pastami polerskimi. Pamiętaj, że im twardsza jest gąbka polerska, tym większa jest jej moc ścierna.
Przy wyborze past i gąbek powinieneś wziąć pod uwagę następujące czynniki: rodzaj i grubość warstwy lakieru, rodzaj uszkodzenia lakieru oraz rodzaj lakieru (twardy lub miękki). Nie należy polerować karoserii samochodu podczas jego szlifowania i lakierowania.
Pady polerskie znajdziesz w ofercie sklepu sklep.motogo.pl/pady-polerskie-c33
Większość gąbek polerskich wykonana jest z pianki poliuretanowej. Jest to, jak już wcześniej wspomnieliśmy. Różnią się one twardością, kształtem i wielkością. Różnią się również przepustowością powietrza. Przepustowość powietrza w gąbkach polerskich karbowanych jest większa niż w przypadku tradycyjnych kształtów.
W celu usunięcia głębokich rys i uszkodzeń karoserii samochodu, twarde pady polerskie łączy się z agresywną pastą polerską. Polerowanie końcowe powinno być wykonywane tylko twardymi gąbkami ze względu na ich dużą siłę cięcia. Należy używać łagodniejszych środków i miękkiej gąbki.
Używaj średnio twardych gąbek z uniwersalnymi środkami polerskimi i pastami o średniej sile cięcia. Takie połączenie świetnie nadaje się do usuwania drobnych rys i defektów z karoserii samochodu. Pozwoli również na wykończenie lakieru. Ze średnimi gąbkami polerskimi można połączyć produkty do polerowania wielopunktowego. Producenci mogą mieć różne nazwy. Często są one nazywane One Step Polish lub po prostu produktem polerującym One Step.
Aby wydobyć połysk w lakierze, można użyć miękkich gąbek polerskich. Często stosuje się je w połączeniu z tzw. Finish Polish, który usuwa hologramy. Można również użyć One-step poles polish. Miękka gąbka polerska pozwoli wydobyć głębię koloru. Uzyskujemy głęboki połysk karoserii samochodu.
Każdy produkt polerski posiada informację o swojej twardości i sile cięcia. To samo dotyczy gąbek polerskich. Wybierając odpowiedni środek polerski i gąbkę, można uzyskać pożądany efekt na karoserii samochodu. Należy jednak pamiętać, że połączenie uniwersalnej pasty/poleru i twardej gąbki zwiększy siłę cięcia. Jeśli jednak użyjesz agresywnej pasty na miękkiej gąbce polerskiej, zmniejszy ona moc pasty polerskiej.
Pady polerskie możemy również podzielić na podstawie ich twardości.
Gąbka polerska na rzepy mocuje się do maszyny polerskiej za pomocą systemu rzepów. Najczęściej spotykany rozmiar to 150 milimetrów. Istnieją również gąbki o średnicy 75 milimetrów lub 180 milimetrów. Zwróć uwagę na kolor swojej gąbki polerskiej na rzepy. Jest on wskaźnikiem twardości gąbki.