• kontakt@powlokiceramiczne.edu.pl

Zabezpieczenie lakieru - powłoki ceramiczne

Zabezpieczenie lakieru - powłoki ceramiczne

Zabezpieczenie lakieru

Auto na którym realizowana będzie usługa zabezpieczenia lakieru nie tylko będzie się wyróżniać idealnym wyglądem na drodze, ale również dzięki zabezpieczeniu codzienna pielęgnacja takiego auta będzie zdecydowanie łatwiejsza i zajmować będzie mniej czasu. Nie tylko lakier ale również tworzywa, elementy metalowe i chromowane a także koła będą chronione przed degradacją w wyniku promieniowania UV, ptasich odchodów czy innych zanieczyszczeń atmosferycznych. Nawet nowe auta z salonów mogą mieć różne niedoskonałości jakie mogą się pojawić w czasie transportu czy przy codziennej eksploatacji są narażone na różnorakie uszkodzenia.

Powłoki kwarcowe i ceramiczne

Powłoki kwarcowe są trwałą i odporną formą zabezpieczenia auta od zewnątrz. Stosuje się do tego wyłącznie doskonałe jakościowo produkty selekcjonowane na podstawie wielu prowadzonych testów. Powłoki, które zabezpieczają lakier mogą mieć trwałość do 12 miesięcy. Jeśli chodzi o to dlaczego warto się na nie zdecydować to trzeba powiedzieć, że nasz lakier będzie chroniony przed zniszczeniami a dodatkowo taka powłoka ogranicza zabrudzenia a tym samym rzadziej będzie trzeba go myć, skoro tak się dzieje to będzie również mniej uszkodzeń, ponieważ około 90 wszystkich uszkodzeń powstaje właśnie w trakcie mycia samochodu.

Lakier samochodowy

Powłoki kwarcowe niekiedy określa się ceramicznymi i właściwie można powiedzieć, że to podobny produkt, jest jednak taka różnica, że ceramiczne oparte są na dwutlenku krzemu. Różnią się więc tym, że na powierzchni lakieru będą zachodzić inne reakcje chemiczne w czasie uzyskiwania warstwy zabezpieczającej. Powłoki kwarcowe są odporne na detergenty o PH do 2 do 11 oraz silnie działające płyny do spryskiwaczy.

W przeciwieństwie do wosków nie będzie można ich usuwać w czasie mycia. Tworzą powłokę, która będzie odporna i bardzo twarda, znaczenie twardsza niż najlepsze lakiery. Powłoki kwarcowe by mogły zostać nałożone muszą mieć bardzo dobrze przygotowaną powierzchnię, dlatego lakier musi być między innymi perfekcyjnie wyczyszczony i wolny od rys. Trzeba więc auto dobrze wymyć i przez proces polerowania będzie można skutecznie wyeliminować ryzyko pojawienia się rys przed nałożeniem powłoki.

Udostępnij:

Polecamy

Zobacz